KOMUNIKATY BIEŻĄCE

Harmonogram rekolekcji wielkopostnych

dla uczniów SP4 Żory

opublikowano 26.02.2020

W   dniach  2 - 4.03.2020r. dzieci i młodzież SP4 Żory w ramach zajęć lekcyjnych uczestniczyć będzie w rekolekcjach wielkopostnych.

 • HARMONOGRAM ZAJĘĆ LEKCYJNYCH

       w dniach 2-4.03.2020   >>>  

​​

 • ŚWIETLICA SZKOLNA

       w tych dniach będzie czynna od godz. 6.30 do 16.30

​​

 • OBIADY wydawane będą:

       - w poniedziałek i we wtorek: o godz. 11.15 – klasy I i II oraz klasy VII i VIII

                                                           po rekolekcjach - klasy V i VI

 

        - w środę:  od godz.11.00 - klasy V - VIII

                            po powrocie z kościoła - klasy I i II

Pomóż stworzyć

strategię rozwoju elektromobilności w mieście Żory

opublikowano 12.02.2020

 

Miasto Żory, dzięki dofinansowaniu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej,  przystąpiło  do  opracowania  dokumentu  pn.  "Strategia  rozwoju  elekromobilności  w   mieście   Żory",    który   ma   ogromne   znaczenie   dla  rozwoju   nowoczesnego   transportu 

i komunikacji w mieście, a także dla ochrony środowiska i podnoszenia jakości życia mieszkańców. 

Elektromobilność obejmuje nie tylko samochody czy autobusy elektryczne, ale także infrastrukturę ich ładowania oraz nowe rozwiązania użytkowe, takie jak np. car-sharing czyli wypożyczanie pojazdów elektrycznych na krótki czas. 

W imieniu UM Żory, zapraszamy do aktywnego udziału w tworzeniu tego dokumentu poprzez anonimowe wypełnienie niniejszej ankiety. Państwa opinie umożliwią dostosowanie rozwiązań do Państwa potrzeb.

Serdecznie dziękujemy Państwu za poświęcony czas i zaangażowanie.

Na prośbę naszych uczniów -

w poniedziałek wrócą mydełka

opublikowano 15.02.2020

 

Ponieważ ostatnim razem nie wszystkim udało się zdobyć śliczne, pachnące mydełka, na prośbę  naszych uczniów, ich starsi koledzy z CKZiU ponownie nas odwiedzą.

W najbliższy poniedziałek, 17 lutego, na  naszym  szkolnym  korytarzu  w godzinach od 10:30 do 12:30 będzie można nabyć naturalne mydła i kule do kąpieli. Są to produkty ręcznie robione przez młodzież, w ramach ich miniprzedsiębiorstwa "Organic".

 

Stypendia Prezydenta Miasta Żory dla uczniów

opublikowano 18.02.2020

 

W zakładce KOMUNIKATY / STYPENDIA PREZYDENTA MIASTA publikujemy Uchwałę Rady Miasta Żory z dn. 19.12.2019r. w sprawie ustanowienia i przyjęcia zasad udzielania stypendiów      Prezydenta      Miasta      Żory      dla      uczniów      szkół      podstawowych   i ponadpodstawowych.

 

 

 

 

Informacja dot. opieki stomatologicznej dla uczniów

opublikowano 18.02.2020

 

Szanowni Rodzice / Opiekunowie prawni


Zgodnie z ustawą o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. z 2019r. poz. 1078) oraz porozumieniem zawartym z Gminą Miejską Żory zapewniamy bezpłatną opiekę stomatologiczną Państwa dzieciom. Opieka zdrowotna odbywać będzie się w gabinecie dentystycznym DentAM Stomatologia, Żory - osiedle Gwarków 22a.


W zakres zapewnianej stomatologicznej opieki zdrowotnej nad uczniami wchodzą świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18. roku życia oraz profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19. roku życia. Więcej informacji znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej www.dentam.com.pl.
Zachęcamy również do śledzenia naszego profilu na https://www.facebook.com/ dentam.stomatologia, gdzie znajdziecie Państwo wiele cennych wskazówek i materiałów edukacyjnych.


Serdecznie zapraszamy do indywidualnego kontaktu z naszą rejestracją (osobistego bądź telefonicznego pod numerem telefonu 536-007-800) w celu umówienia dogodnego dla Państwa
terminu wizyty.
Przypominamy także, iż korzystanie z usług naszego gabinetu nie jest obligatoryjne i w każdej chwili możecie Państwo wybrać inny gabinet w celu świadczenia dla Państwa usług stomatologicznych.


Serdecznie zapraszamy,
DentAM

 

 

Weź udział w urodzinowym quizie

i sprawdź, co wiesz o Żorach!

opublikowano 21.02.2020

 

W  związku  ze  zbliżającymi  się  748.  urodzinami  miasta  Żory,    Halo  Żory   we  współpracy z Urzędem Miasta Żory, przygotowali dla mieszkańców test, podczas którego można sprawdzić swoją wiedzę o mieście. Na najlepszych czekają nagrody-niespodzianki.

Quiz przeprowadzony zostanie przez messenger Halo Żory na portalu Facebook. Rywalizacja będzie toczyła się w dwóch kategoriach – dzieci do 15 roku życia oraz młodzież i dorośli.

Jak wziąć udział w quizie? Wystarczy posiadać na telefonie zainstalowaną aplikację Messenger lub komputer z Internetem i konto na portalu Facebook. W prywatnej wiadomości do Halo Żory w serwisie Facebook należy wpisać komendę: "quiz", aby wywołać formularz zapisów.

Następnie trzeba odpowiedzieć na kilka pytań i pozostaje już tylko czekać.

W poniedziałek, 24 lutego o godz. 18:00 Halo Żory odezwie się do zapisanych osób i zaprosi ich do udziału w quizie. Wyniki zostaną zamieszczone na łamach serwisu 25 lutego, a nagrody zostaną przekazane w czasie oficjalnych obchodów urodzin miasta – w sobotę, 29 lutego na żorskim rynku.

 

link do profilu na FB  :  https://www.facebook.com/halozory/

 

Choroby przenoszone drogą kropelkową

opublikowano 28.02.2020

Szanowni Państwo

W ostatnich dniach obserwuje się rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2 na terenie krajów europejskich. 

Nie ma jednak powodu do paniki - jeśli Państwo lub Wasze dzieci nie mieliście kontaktu z osobą chorą, nie zachorujecie.

Wirus ten rozprzestrzenia się drogą kropelkową, podobnie jak wirus wywołujący przeziębienie czy grypę. I to właśnie szczyt zachorowań na te infekcje aktualnie obserwujemy. Apelujemy, by nie posyłać do szkoły dzieci przeziębionych i chorych!  Warto również stosować podstawowe zasady zapobiegania rozprzestrzenianiu się chorób przenoszonych drogą kropelkową.

Profilaktyka chorób przenoszonych drogą kropelkową:

 • Często myj ręce

Często myj ręce używając mydła i wody, a jeśli nie masz do nich dostępu, używaj płynów / żeli na bazie alkoholu (min. 60%).

 

Uwaga! By mycie rąk było skuteczne,

powinno trwać przynajmniej 30 sekund.

 • Stosuj odpowiednie zasady ochrony podczas kaszlu i kichania

Podczas kaszlu i kichania zakryj usta i nos zgiętym łokciem lub chusteczką – natychmiast wyrzuć chusteczkę do zamkniętego kosza lub do toalety i koniecznie umyj ręce.

Zakrycie ust i nosa podczas kaszlu i kichania zapobiega rozprzestrzenianiu się drobnoustrojów chorobotwórczych. Jeśli kichasz lub kaszlesz w dłonie, możesz zanieczyścić przedmioty lub dotykane osoby.

 • Zachowaj bezpieczną odległość

Zachowaj co najmniej 1 metr odległości między sobą a innymi ludźmi, szczególnie tymi, którzy kaszlą, kichają i mają gorączkę.

Gdy ktoś zarażony wirusem powodującym chorobę układu oddechowego, taką jak COVID-19, kaszle lub kicha, wydala pod ciśnieniem małe kropelki śliny i śluzu zawierające wirusa. Jeśli jesteś zbyt blisko, istnieje ryzyko, że możesz wdychać wirusa.

 • Unikaj dotykania oczu, nosa i ust

Dłonie dotykają wielu powierzchni, które mogą być skażone wirusem. Jeśli dotkniesz oczu, nosa lub ust zanieczyszczonymi rękami, możesz przenieść wirusa na błony śluzowe, a ze względu na swoje niewielkie rozmiary wirus z łatwością przenika przez błony śluzowe  w głąb ciała.

 • Jeśli masz gorączkę, kaszel, trudności w oddychaniu, zasięgnij pomocy medycznej 

Objawy ze strony układu oddechowego z towarzyszącą gorączką mogą mieć wiele przyczyn np. wirusową (wirusy grypy, adenowirusy, rynowirusy,  koronawirusy, wirusy paragrypy) czy bakteryjną (pałeczka Haemophilus influenzaea, pałeczka krztuśca, chlamydia, mykoplazma).

 

Źródło: https://gis.gov.pl

Podaruj pluszaka

opublikowano 3.03.2020

W dniach 2.03-13.03.2020r. w naszej szkole trwa zbiórka maskotek na cel charytatywny. Pluszaki przekazane zostaną policjantom z KMP w Żorach, którzy ofiarują je dzieciom - poszkodowanym w wypadkach, a także dzieciom-ofiarom w innych sytuacjach, gdzie jest zaangażowana policja.
Maskotki dostarczamy bezpośrednio do gabinetu pedagoga. Prosimy, żeby były czyste, niezniszczone, wyprane.


Liczymy na Państwa zaangażowanie!

Harmonogram konsultacji

opublikowano 5.03.2020

Przypominamy, że zgodnie z TERMINARZEM SZKOLNYM,

we  wtorek  10.03.2020r.  w godz. 17.00 - 18.00  odbędą

się konsultacje dla rodziców.

1a - p. Katarzyna Łapińska - s. 05 / parter

1b - p. Izabela Głowacka - biblioteka / I piętro

1c - p. Aleksandra Hulbój-Truszczyńska - świetlica / parter

1d - p. Katarzyna Szczygieł - s.04 / parter

2d - p. Sylwia Bugajna-Szymbor - s. 07 / parter

2e - p. Mariola Małek - s. 3 / I piętro

5a - p. Mariusz Syzdek - stołówka / parter

5b - p. Aleksandra Tomczak - s. 7 / I piętro

5e - p. Lucyna Rybak-Wojaczek -  s. 2  / I piętro

5f - p. Elżbieta Bartosiewicz - s. 23 / II piętro

5g - p. Ewa Socha - ZEBRANIE - godz.17.00 - s. 6 / I piętro

6a - p. Ksymena Frelich-Sygacz - s. 21 / II piętro

6b - p. Urszula Kołodziejska - s. 20 / II piętro

6c - p. Monika Szostak -  s. 4 / I piętro

7a - p. Paweł Gamża - s. 27 / II piętro

8c - p. Anna Gaszka - s. 25 / II piętro

8d - p. Beata Pietrzykowska-Janczak - s. 24 / II piętro

Pozostali nauczyciele obecni będą w pokoju nauczycielskim  (I piętro).

Pedagog szkolny pełnić będzie dyżur w swoim gabinecie  (obok sali gimnastycznej).

Podaruj sobie naturalne mydełko

opublikowano 6.02.2020

 

Już w najbliższy poniedziałek, 10 lutego, odwiedzą nas uczniowie pobliskiej szkoły średniej CKZiU. Prowadzą oni działalność  w  ramach  miniprzedsiębiorstwa  "Organic",  które w swojej ofercie posiada naturalne mydła i kule do kąpieli.

Będzie   można  ich  spotkać  na  naszym  szkolnym   korytarzu  w godzinach od 10:30 do 12:30 i nabyć te produkty w bardzo atrakcyjnej cenie.


Zapraszamy do zakupu i wsparcia inicjatywy młodych przedsiębiorców!

Nowy harmonogram zajęć

dydaktyczno - wyrównawczych / II semestr

opublikowano 15.01.2020

 

Język polski (zajęcia prowadzi p.Lucyna Rybak-Wojaczek)

       kl. 5. - poniedziałek  - godz. 14.20 - 15.05

       kl. 6. - piątek - godz. 8.00 - 8.45

       kl. 8. - piątek - godz. 14.20 - 15.05

Matematyka (zajęcia prowadzi p.Urszula Kołodziejska)

       kl. 5. - środa - godz. 15.10 - 15.55

       kl. 6. - środa - godz. 16.00 - 16.45 

       kl. 8. - wtorek - godz. 7.05 - 7.50

Archipelag Skarbów

– nawigacja ku marzeniom...

opublikowano 10.01.2020

Dyrekcja SP4 informuje, że wzorem ubiegłych lat, uczniowie klas VIII naszej szkoły oraz ich rodzice, już wkrótce będą mieli okazję skorzystać z udziału w programie profilaktycznym pn. Archipelag Skarbów.

Szczegółowe  informacje  o  tym  programie,  jego celach,  metodyce zajęć, omawianych treściach i przebiegu dostępne są poniżej.

Zachęcamy wszystkie zainteresowane osoby do lektury dokumentu!

​​

Żyj kolorowo!

opublikowano 12.02.2020

 

Uczniów naszej szkoły i wszystkie inne dzieci, te starsze i te młodsze, serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnych warsztatach-zajęciach artystycznych, które odbędą się w naszej szkole.

ZAJĘCIA MUZYCZNE – nauka gry na ukulele (własny instrument

nie jest wymagany, choć mile widziany) 

 • zajęcia prowadzi p.Sabina Chyła

 • 4 spotkania w terminach:

       7 marca, 14 marca, 21 marca, 28 marca   (soboty)

 • grupa I (wiek 8-11 lat) - godz. 9.00 - 11.00            

       grupa II (wiek 12-15 lat) - godz. 11.00 – 13.00

 • zapisy przyjmuje p. pedagog Sabina Chyła - można osobiście,

       przez e-dziennik lub telefonicznie: 721 678 834

 

ZAJĘCIA PLASTYCZNE - ciekawe techniki tj. masa porcelanowa,

quilling, koraliki pyssla

 • zajęcia prowadzi p.Kornelia Zelcer-Maleszewska

 • 4 spotkania w terminach:

       3 marca, 10 marca, 17 marca, 24 marca   (wtorki)

 • grupa I (wiek 8-11 lat) - godz. 15.10 - 17.10            

       grupa II (wiek 12-15 lat) - godz. 17.10 – 19.10

 • zapisy  przyjmuje p. Kornelia Zelcer-Maleszewska - można

       osobiście, przez e-dziennik lub telefonicznie: 781 222 600

 

Zapisy trwają do 29.02.2020r. lub do zamknięcia listy chętnych  - ilość miejsc jest ograniczona.

Projekt powstał we współpracy z ŻCOP - Inicjatywy Lokalne.

Zapraszamy!

Na pewno będzie kolorowo i wesoło!

 • Facebook Social Ikona
teams logo.png

© Copyright by SP4 Żory 2019