KOMUNIKATY BIEŻĄCE

Zaproszenie do liceum wojskowego

opublikowano 19.05.2020

Udostępniamy informację Wojskowego Ogólnokształcącego Liceum Informatycznego w Warszawie:

Szanowni Państwo,

miło nam poinformować Państwa, że w roku szkolnym 2020/2021 w Wojskowym Ogólnokształcącym Liceum Informatycznym (WOLI) w Warszawie rozpocznie naukę kolejnych 50 uczniów w klasach pierwszych.

Kandydatami do naszego Liceum mogą być absolwenci 8-letnich  szkół  podstawowych,  którzy wykazują predyspozycje z obszaru przedmiotów ścisłych.

Prosimy o zapoznanie się z folderem WOLI   >>>

Bezpieczeństwo online – no raczej!

opublikowano 19.05.2020

Udostępniamy informację Polskiego Centrum Programu SAFER INTERNET

 

Internet jest ważną częścią życia, warto więc wiedzieć, jak z niego bezpiecznie korzystać. Dlatego zapraszamy młodzież powyżej 13. roku życia na darmowe szkolenie organizowane przez Facebooka, podczas którego uczniowie i ich nauczyciele dowiedzą się, jak bezpiecznie poruszać się po sieci.

Spotkanie w formie webinaru potrwa ok. 45 minut i będzie dostępne stronie Przestrzeń from Facebook, a jego premierę zaplanowano na czwartek, 21 maja, o godz. 14.30.
Więcej informacji o tym jak dołączyć do spotkania, jest dostępne  na stronie wydarzenia:
https://bit.ly/BezpieczeństwoOnlineNoRaczej 

Podczas szkolenia eksperci z Facebooka poruszą wiele istotnych dla bezpieczeństwa w sieci tematów    takich    jak:    niebezpieczeństwa    jakie    mogą    spotkać    młodych   użytkowników

w Internecie; jak radzić sobie z hejtem i jak reagować w przypadku doświadczania internetowej przemocy ze strony rówieśników.

Zapraszamy do skorzystania z webinaru!

Rekrutacja do klas mistrzostwa sportowego SP4 Żory

opublikowano 23.04.2020

W związku z trwającym stanem epidemii oraz niesprecyzowanym terminem powrotu dzieci do szkoły, zmienione zostały terminy w postępowaniu rekrutacyjnym do klas mistrzostwa sportowego:

     – do 10.06.2020 można  składać wnioski do klasy I i IV mistrzostwa sportowego o profilu pływanie oraz klasy IV mistrzostwa sportowego o profilu lekkoatletyka,

     – w okresie od 16 do 18.06.2020 przeprowadzone zostaną próby sprawności fizycznej dla kandydatów do w/w klas.

Prosimy na bieżąco śledzić stronę internetową szkoły. 

Darmowy internet dla uczniów

opublikowano 29.04.2020

W związku z pandemią koronawirusa i idącym za nią ograniczeniem w swobodnym przemieszczaniu się, jednym z największych problemów jest przejście nie tylko na zdalną pracę, ale i naukę. Aby zapewnić uczniom i studentom możliwie najlepsze warunki, trzy sieci komórkowe, w porozumieniu z Ministerstwem Szkolnictwa Wyższego, zaoferują dodatkowe pakiety internetu dla uczniów i studentów za darmo lub za symboliczną złotówkę.

                                 Więcej dowiesz się tutaj  >>>

Informacja o otwarciu boiska szkolnego

opublikowano 30.04.2020

Przekazujemy informację UM Żory dot. otwarcia boisk sportowych przy szkołach podstawowych w Żorach w czasie pandemii od 4 maja do odwołania:

Boiska będą dostępne w godzinach 7.00 – 15.00 

Obowiązują następujące zasady bezpieczeństwa:

- zachowanie dystansu społecznego;

- ograniczenie do 6 ilości osób na 1 boisku;

- obowiązkowa dezynfekcja rąk we własnym zakresie uczestników, środki dezynfekujące

  udostępnione przez placówki we wskazanym przez nich miejscu;

- korzystanie wyłącznie z osobistego sprzętu treningowego (piłek).

       

"Szkoła z Gigantami"

opublikowano 3.05.2020

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły oraz

ich    rodziców   do   wzięcia   udziału   w   programie    “Szkoła

z Gigantami”,  czyli  darmowych lekcjach programowania  dla

uczniów   szkół   podstawowych   i   ponadpodstawowych.

Program połączony jest z akcją “Bezpieczny Internet ONLINE”

-  warsztatami  dotyczącymi  bezpiecznego  korzystania  z  sieci,

nad którymi honorowy patronat objęło Ministerstwo Cyfryzacji.

 

“Szkoła z Gigantami” to cykl 5 zajęć online w formie webinaru, które szkoły mogą zaproponować uczniom w ramach lekcji informatyki lub dodatkowych zajęć pozaszkolnych.  Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w języku Scratch lub Python. Ostatnie zajęcia natomiast poświęcone będą bezpiecznemu korzystaniu z Internetu.

 

Warsztaty są całkowicie bezpłatne i podzielone są na 2 grupy wiekowe (9-12 lat oraz 13-18 lat), dla których program został specjalnie dopasowany. Warsztaty będą prowadzone w formie webinaru. Każde spotkanie trwa 2 godziny lekcyjne (1,5 h).

 

Szczegółowe informacje na temat warsztatów (linki poniżej):
         >>>     Szkoła z Gigantami - warsztaty online z programowania w Scratchu (9-12 lat)
         >>>     Szkoła z Gigantami - warsztaty online z programowania w Pythonie (13-18 lat)

 

Projekt organizowany jest przez szkołę Giganci Programowania, oferująca od ponad 5 lat kursy programowania dla dzieci i młodzieży. Trenerzy prowadzący zajęcia to doświadczeni i aktywni zawodowo programiści oraz specjaliści ds. cyberbezpieczeństwa.

 

 Zachęcamy do obejrzenia filmików, w których mówimy dlaczego warto wziąć udział w naszych warsztatach (linki poniżej):

grupa 9-12 lat https://www.youtube.com/watch?v=dDYclimXjeg&t=3s

grupa 13-18 lat https://www.youtube.com/watch?v=M9d5-apix_Q&t=5s

 

W związku z ograniczoną liczbą miejsc warunkiem wzięcia udziału w warsztatach jest rejestracja oraz wybranie docelowej grupy dla ucznia poprzez poniższy formularz:

>>> "Szkoła z Gigantami" - zapisy dla uczniów
 

Dodatkowo, wszystkich rodziców oraz opiekunów zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie “Bezpieczny Internet ONLINE”. Będą to darmowe warsztaty adresowane specjalnie do rodziców. W trakcie webinaru zostaną przedstawione zagrożenia czyhające na użytkowników Internetu oraz zasady bezpiecznego korzystania z sieci.  Podczas warsztatów nasi trenerzy edukują m.in. o tym, czym jest dark web oraz jak bronić się przed atakami hakerskimi. 

 

Webinar  odbędzie  się w kilku terminach:   7.05., 11.05., 14.05, 21.05.2020r.   Aby wziąć udział w warsztatach “Bezpieczny Internet ONLINE” dla rodziców oraz opiekunów należy dokonać rejestracji poprzez następujący link:

                   >>> "Bezpieczny Internet ONLINE" - zapisy dla rodziców oraz opiekunów

 

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy, bądź telefoniczny pod numerem: 22 112 10 63

       

Zapisz dziecko do Klubu Młodego Programisty online

opublikowano 11.05.2020

Już  19 i 20 maja  ruszają cykle spotkań online,  organizowane

przez  Ministerstwo  Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy

NASK, w których – za darmo! - będzie mógł wziąć udział każdy

uczeń  szkoły  podstawowej  z  klas  1-6.  Wystarczy  dostęp do

internetu  i  chęć  poświęcenia  chwili czasu na naukę podstaw

programowania.

Nauka programowania nigdy nie była łatwiejsza. Jeśli chcesz, żeby Twoje dziecko spróbowało swoich sił w kodowaniu,  wystarczy, że wejdziesz na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl  i wypełnisz krótki formularz rejestracyjny. Na podany w zgłoszeniu adres e-mail otrzymasz link, dzięki któremu co tydzień o tej samej porze, przez 10 tygodni, Twoje dziecko będzie poznawało tajniki programowania – korzystając z wirtualnych aplikacji i wsparcia wykwalifikowanych trenerów. Nie musisz niczego instalować – wystarczy jedno kliknięcie.

Uwaga,  liczba miejsc jest ograniczona ze względu na możliwości moderacji,  więc  nie  czekajcie i rejestrujcie się już dziś. Mamy 1500 miejsc dla uczniów klas I - III i 1500 dla uczniów klas IV - VI z całej Polski!

Rejestracja: www.klubmlodegoprogramisty.pl

Kluby Młodego Programisty to element projektu realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych”.

Informacja dla ósmoklasistów

opublikowano 13.05.2020

​​

Informacja ZSO Pawłowice:

Drodzy Ósmoklasiści!

Jeśli interesuje Was nauka w klasie dwujęzycznej liceum w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Pawłowicach, zapraszamy na darmowy, co najmniej 20-godzinny kurs języka angielskiego online na platformie ZOOM. Dzięki niemu nie będzie Wam straszny test kompetencji językowych i poznacie swoich przyszłych nauczycieli.

Zapisy do 21 maja 2020 na stronie www.zso.pawlowice.edu.pl.

 

Serdecznie zapraszamy!

Konsultacje dla rodziców

opublikowano 13.05.2020

Szanowni Państwo,

Zgodnie z terminarzem, we wtorek 19.05.2020r. odbędą się konsultacje dla rodziców/opiekunów prawnych.

W związku z tym, że nie możemy Państwa zaprosić do szkoły, informuję,  że  wszyscy  nauczyciele  będą  do  Waszej dyspozycji w najbliższy wtorek w godzinach 17.00-18.30 za pośrednictwem dziennika elektronicznego Librus.

Proszę  pisać  do  nauczycieli  w  razie jakichkolwiek wątpliwości,

pytań czy uwag na temat proponowanych ocen końcoworocznych z przedmiotów i zachowania.

 

Harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021

opublikowano 20.05.2020

W dniu 19.05.2020 Ministerstwo Edukacji narodowej ogłosiło harmonogram rekrutacji do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2020/2021, w tym terminy postępowania rekrutacyjnego, składania dokumentów do klas I szkół ponadpodstawowych i klas wstępnych szkół ponadpodstawowych.

Prosimy ósmoklasistów i ich rodziców o zapoznanie się z dokumentami.

Wznowienie zajęć opiekuńczo-wychowawczych

dla uczniów klas I - II w SP4 Żory

opublikowano 21.05.2020

 

Szanowni Państwo,

Informuję, że w związku z planowanym od 25.05.2020 r. wznowieniem zajęć opiekuńczo-wychowawczych w Szkole Podstawowej nr 4 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego w Żorach, będą obowiązywały procedury dotyczące bezpieczeństwa pobytu dzieci w placówce, z którymi należy się zapoznać i ich bezwzględnie przestrzegać (procedury zostały Państwu wysłane przez wiadomość w e-dzienniku).

Szkoła będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 7.00-16.30. W celu zapewnienia właściwej opieki, proszę o wypełnienie deklaracji dotyczącej czasu pobytu Państwa dziecka w szkole. W wiadomości zwrotnej należy przekazać informację odnośnie tego, w jakich godzinach Państwa dziecko będzie przebywało w świetlicy.

Jednocześnie zaznaczam, że na terenie szkoły będą się odbywały wyłącznie zajęcia opiekuńczo-wychowawcze, podczas których nie będzie możliwości odrabiania zadań domowych. Nadal będzie prowadzone nauczanie zdalne przez nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej.

Czujemy się zobowiązani do poinformowania Państwa, że pracownicy szkoły nie zostali przebadani pod kątem nosicielstwa koronawirusa.  W związku z tym prosimy o podejmowanie przemyślanych decyzji, ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo uczniów są dla nas wszystkich najwyższym priorytetem.

Rodzice, którzy zdecydują się na wysłanie dziecka do szkoły zobowiązani są do wypełnienia załączonego oświadczenia.


Z wyrazami szacunku,
Anna Gawełczyk-Kretek
Dyrektor Szkoły

Konsultacje dla ósmoklasistów

z przedmiotów egzaminacyjnych

opublikowano 21.05.2020

 

Szanowni Państwo,

Informuję, że w związku z planowanym od 25.05.2020 r. wznowieniem stacjonarnej działalności  Szkoły  Podstawowej  nr  4  z  Oddziałami Sportowymi   i  Mistrzostwa  Sportowego  w   Żorach, w ramach konsultacji dla klas VIII z przedmiotów egzaminacyjnych, będą obowiązywały procedury  dotyczące  bezpieczeństwa  pobytu dzieci w placówce, z którymi należy się zapoznać i  ich   bezwzględnie   przestrzegać    (procedury  zostały  Państwu  wysłane  przez  wiadomość  w e-dzienniku).

W celu zapewnienia właściwej opieki, proszę o wypełnienie deklaracji dotyczącej czasu pobytu Państwa dziecka w szkole.

Jednocześnie zaznaczam, że na terenie szkoły będą się odbywały wyłącznie zajęcia - konsultacje, zgodnie z następującym harmonogramem:

Język polski - kl.8c  / p. Aleksandra Tomczak - czwartek godz.13:00
Język polski - kl.8d  / p.Zbigniew Krakowiak - środa godz.13:00
Język angielski - kl.8c  / p. Danuta Heesch - poniedziałek godz.13:00
Język angielski - kl.8d  / p. Anna Gawełczyk - Kretek - poniedziałek godz. 8:00
Język angielski - kl.8c  / p. Izabela Staniec - piątek godz.13.00
Matematyka - kl.8c i 8d  / p.Monika Szostak - wtorek godz.13:00

Jeżeli uczeń umówił się na konsultacje, a nie może przyjść, należy zgłosić ten fakt jeden dzień wcześniej - nauczyciel będzie mógł zaprosić w zastępstwie innego ucznia. Uczeń zabiera do szkoły własny zestaw podręczników i przyborów. W szkole nie będzie mógł ich pożyczać od innych uczniów.

Czujemy się zobowiązani do poinformowania Państwa, że pracownicy szkoły nie zostali przebadani pod kątem nosicielstwa koronawirusa.  W związku z tym prosimy o podejmowanie przemyślanych decyzji, ponieważ zdrowie i bezpieczeństwo uczniów są dla nas wszystkich najwyższym priorytetem. Przypominam również, że uczniowie mają w dalszym ciągu możliwość konsultacji w formie zdalnej.

Rodzice, którzy zdecydują się na wysłanie dziecka do szkoły zobowiązani są do wypełnienia załączonego oświadczenia.


Z wyrazami szacunku,
Anna Gawełczyk-Kretek
Dyrektor Szkoły

Zasady korzystania z biblioteki szkolnej

opublikowano 25.05.2020

 

W trosce o wspólne bezpieczeństwo, w bibliotece szkolnej obowiązują następujące zasady:

 

- w bibliotece mogą przebywać dwie osoby w odpowiednim odstępie ( min. 2 m )

- wypożyczenia i zwroty książek w godzinach 12.00 – 14.00 (godziny pracy mogą ulec zmianie)

- brak wolnego dostępu do półek – książki podaje bibliotekarz

- biblioteka obsługuje tylko zwroty i wypożyczenia – stanowiska komputerowe są niedostępne

- zwrócone zbiory podlegają 3-dniowej kwarantannie, kwarantannie podlegają wszystkie

  materiały wypożyczone – czasopisma, płyty CD, itp.

- uczeń – czytelnik wchodzi do biblioteki w maseczce,  po uprzednim zdezynfekowaniu rąk

- nauczyciel-bibliotekarz ustala z dyrektorem szkoły i wychowawcą klasy zasady zwrotu książek

  i podręczników oraz terminy ich oddania do biblioteki szkolnej

- wychowawca powiadamia rodziców przez dziennik elektroniczny lub inne kanały kontaktu

  o terminach zwrotów książek i podręczników oraz możliwościach ich odkupienia lub zapłacenia

  za książki

- nauczyciel-bibliotekarz udostępnia rodzicom i uczniom adres e-mail w celu kierowania zapytań

  o książki lub wyjaśnienia spraw dotyczących wypożyczeń.

Wewnętrzne procedury bezpieczeństwa w warunkach epidemii COVID-19

opublikowano 25.05.2020

 

Prosimy o zapoznanie się z wewnętrznymi procedurami bezpieczeństwa w warunkach pandemii COVID-19, które obowiązują w naszej szkole od dn. 25.05.2020r.

 

Procedury opracowane zostały w oparciu o wytyczne i rekomendacje GIS, MZ i MEN. Wszystkie dokumenty publikujemy w zakładce NAUCZANIE ZDALNE.

  • Facebook Social Ikona
teams logo.png

© Copyright by SP4 Żory 2019