Szukaj

Ile cukru jest w słodyczach?


W piątek /25.10.2019/ nasi uczniowie z klas piątych wzięli udział w warsztatach dietetycznych zatytułowanych   "Ile  cukru  jest  w słodyczach - robimy własne rafaello".

Poprowadziła je p.Magdalena Sierny z Poradni Dietetycznej Diety i maszkiety. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jaka jest dzienna, dopuszczalna ilość spożywanego cukru. Mogli także naocznie sprawdzić (poprzez odmierzanie łyżeczkami), ile cukru znajduje się w popularnych i lubianych jogurtach owocowych, sokach, napojach oraz słodyczach.  Na wyniki reagowali bardzo żywiołowo i z niedowierzaniem. Co i raz padały pytania: Naprawdę? Tak dużo? Dlatego też chętnie przystali na alternatywną propozycję przygotowania własnych słodkości, ze zdrowych produktów i z kontrolowaną ilością cukru. Własnoręczne wykonanie kulek rafaello okazało się proste i sprawiło dużo radości. Słodycze smakowały wybornie, a ich nadwyżkę dzieci zabrały ze sobą do domu. Mamy nadzieję, że wiedza wyniesiona z warsztatów wpłynie na kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych, które pozwalają uniknąć wielu groźnych chorób cywilizacyjnych, w tym cukrzycy typu II.

Przed nami kolejne warsztaty dla pozostałych uczniów, które odbędą się w listopadzie. W sumie liczba wszystkich uczestników, którzy wyrazili chęć udziału w zajęciach wyniesie około 230.

Więcej zdjęć w GALERII

  • Facebook Social Ikona
teams logo.png

© Copyright by SP4 Żory 2019