Szukaj

Piknik rodzinny „3-2-1… SP4 - START!”

W  to  sobotnie,  słoneczne  przedpołudnie  21.09.2019r.  na  boisku  naszej  szkoły  było gwarno,  kolorowo i wesoło. Na uczniów i ich rodziców czekało mnóstwo atrakcji. Impreza zaczęła się energetyczną zumbą, a do tańca porwała całą szkołę p. Marta Langowska.


Do malowania twarzy i zaplatania kolorowych warkoczyków ustawiały się długie kolejki.


Wszyscy  uczniowie  stanęli  do międzyklasowej rywalizacji  i  mieli okazję wykazać się swoją wiedzą  (m.in.   z biologii, geografii i ekologii) oraz sprawnością fizyczną w przeróżnych konkurencjach sportowych.

Odwiedzili nas absolwenci naszej szkoły, którzy fachowo instruowali swoich młodszych kolegów, jak udzielać pierwszej pomocy.Cała impreza odbywała się pod czujnym okiem ratowników medycznych, policjantów, i strażaków, ale tylko dlatego,  by dzieciaki  mogły  od  środka obejrzeć  ambulans,  radiowóz  i  wóz  strażacki,  porozmawiać  z naszymi gośćmi o ich pracy i zobaczyć jakim sprzętem się posługują. Serdecznie dziękujemy stróżom prawa, ratownikom medycznym – państwu Elżbiecie i Łukaszowi Kustra oraz komendantowi straży p.Krzysztofowi Kusiowi i jego załodze – za anielską cierpliwość!


Bardzo efektowne były występy Mażoretek z formacji EKSPLOZJA Żory, których trenerkami są panie Dżesika Skórka-Babiak oraz Kaja Skórka-Szmigielska. Wszystkim zaintereso-wanym dziewczęta chętnie udzielały indywidualnych lekcji kręcenia batonem, czyli pałeczką mażoretkową.


Gorący aplauz towarzyszył pokazowi umiejętności Klubu Karate Kyokushin SHOGUN z Żor. Pękały deski, płyty chodnikowe i betonowe bloczki…


Było też bardzo smacznie, a zadbali o to nasi hojni sponsorzy: kiełbaski na grilla ofiarowała firma PAWEŁ KANIA, potrawka z kurczaka serwowana była przez p. Mariusza Szczygła z żorskiej restauracji FINEZJA, pieczywo i pyszne ciasta otrzymaliśmy od państwa Rehlisów – właścicieli piekarni i cukierni REHLIS znanych w całych Żorach, a napoje ufundowała firma BIKOTECH, reprezentowana przez p.Monikę Skrzyszowską.

Rodzice skorzystać mogli z oferty promocyjnej na bezpłatne przesiewowe badanie wzroku, ufundowanej przez p. Małgorzatę Kamycką-Śledź z firmy Optyk PUNKT WIDZENIA.

Szkolne koło wolontariatu rozdawało cebulki żonkili i przeprowadziło zbiórkę na rzecz Hospicjum im. Jana Pawła II w Żorach.

Nagrody rzeczowe dla zwycięskich klas przekazały firmy i osoby zaprzyjaźnione z naszą szkołą: p.Dorota Klepek reprezentująca firmy MULTIBIURO oraz DOTIKA CRAFT, p.Weronika Kajzerek z LELANI STUDIO oraz p.Sebastian Ostalecki z ALIOR BANKU na os.Sikorskiego w Żorach.

Piknik zakończony został emocjonującym meczem siatkówki rozegranym pomiędzy drużynami nauczycieli i rodziców naszych uczniów. Wygrali… nauczyciele!


Wszystkim gościom i sponsorom, wszystkim osobom zaangażowanym w organizację pikniku, Radzie Rodziców, nieocenionym państwu Monice i Czesławowi Barwińskim, a przede wszystkim koordynatorce całej imprezy – pani Lucynie Rybak-Wojaczek, składamy serdeczne PODZIĘKOWANIA!!!


Więcej zdjęć w GALERII

  • Facebook Social Ikona
teams logo.png

© Copyright by SP4 Żory 2019