Szukaj

Szkoła pamięta...


Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób  pamiętamy   o   zmarłych.  Porządkujemy  groby  i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. Pamięć o   nich   jest   wyrazem   szacunku  dla  ich  życia  i dokonań. Dlatego, chcąc uwrażliwić młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, SP4 w ostatnich dniach włączyła się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”.

W piątek, 25.10.2019 uczniowie klas 1a i 1c wraz ze swoimi wychowawcami zorganizowali wyjście na zabytkowy, XIX-wieczny cmentarz parafialny przy kościele pw. św.Filipa i Jakuba w Żorach. Klasy odwiedziły też lokalne miejsca pamięci, zapaliły symboliczne znicze i oddały hołd poległym bohaterom.

Na szkolnej świetlicy przez cały ostatni tydzień października odbywały się zajęcia pod hasłem „Pamiętamy o Bliskich, którzy odeszli”. Powstała piękna galeria prac plastycznych o tematyce nawiązującej do wyjątkowego święta Zaduszek.

A w czwartek 31.10.2019 dzieci pod opieką wychowawców świetlicowych odwiedziły cmentarz parafialny.

W ten wyjątkowy czas na cmentarzu nie mogło oczywiście zabraknąć również Szkolnego Koła Wolontariatu. Cel: porządkowanie opuszczonych grobów oraz chwila refleksji...


Więcej zdjęć w GALERII

  • Facebook Social Ikona
teams logo.png

© Copyright by SP4 Żory 2019