Szukaj

Wiemy, jak żyć zdrowo!


W ostatnich dniach czas w naszej szkole mijał pod hasłem Szkolnego Tygodnia Profilaktyki. Korytarze szkoły ozdobiły plakaty o tematyce profilaktycznej, dotyczące różnych tematów: zdrowia, odżywiania, uzależnień, niepełnosprawności.


W ramach tego projektu w klasach I i II odbyły się prelekcje ze szkolną pielęgniarką, a w klasach starszych – warsztaty z paniami psycholog i pedagog poświęcone emocjom. Zajęcia przeprowadzali także wychowawcy, np. w klasie 1d uczniowie przygotowywali pyszne i zdrowe sałatki owocowe.


Klasy VII i VIII uczestniczyły w warsztatach nt. profilaktyki uzależnień od alkoholu, a uczniowie mogli się przekonać jak funkcjonuje mózg człowieka po alkoholu, oczywiście całkowicie bezpiecznie, bo z użyciem alkogogli.


Odbył się również Szkolny Konkurs z Wiedzy nt Profilaktyki i - bardzo oczekiwany przez wszystkich uczniów - konkurs Master Chef Junior. Reprezentanci każdej klasy V, VI, VII i VIII mieli za zadanie przygotować kanapkę dla Tadka-niejadka. Wszystkie drużyny podeszły do konkursu bardzo profesjonalnie, zwłaszcza że ich pracę oceniały największe sławy kulinarne: prawie prawdziwa Magda Gessler, niemal autentyczny Michel Moran i sam Wacław von Wątroba!


Jak widać, działo się wiele, ponieważ zagadnienia profilaktyki są ważnym elementem wychowawczym w SP4.

  • Facebook Social Ikona
teams logo.png

© Copyright by SP4 Żory 2019